Paralizatory – czy warto?

Wiele osób, którym militaria kojarzą się przede wszystkim z „twardą” bronią, nie zdaje sobie nawet sprawy z faktu, że w sklepie z bronią można zakupić również paralizator. Czy warto jednak zainwestować w takie urządzenie? I – jeżeli tak – to w jaki sposób szukać tego idealnego?

Do wyboru, do koloru

Mimo że generalne przeznaczenie jest takie samo, paralizatory są naprawdę różne i różnią się od siebie wieloma rzeczami. Przede wszystkim, osoba niewprawiona powinna postawić na bardzo klasyczny paralizator, o mocy od 300 000 do 500 000V. Takie paralizatory produkuje najbardziej renomowany producent tych urządzeń.
Ale, ale. Na rynku dostępne są także paralizatory ”ukryte” w szmince, paczce papierosów czy latarce. To ciekawe rozwiązanie, na które chętnie decyduje się wiele osób. W ten sposób mogą się czuć znacznie bezpieczniej wracając z pracy czy wychodząc wieczorem na spacer.

Wszystko na legalu

Warto wiedzieć, że paralizatory dostępne w sklepach z bronią, są legalne, dlatego warto dopłacić te ”kilka złotych” i dokonać zakupu właśnie w takim miejscu. Zakup nieautoryzowanego paralizatora nie tylko nie jest legalny, ale dodatkowo wiąże się ze sporym ryzykiem. Skuteczność takiego paralizatora nie jest przez nikogo zagwarantowana, dlatego nigdy nie wiadomo, co wydarzy się w kryzysowej sytuacji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *